Jak správně čistit dioptrické či sluneční brýle?

05.01.2022

 V následujícím článku Vám představíme tipy, jak na čištění brýlí.

V první řadě jsme se rozhodli udělat průzkum u zákazníků Optiky Riess. Náš dotaz zněl: "Jak děláte, abyste měli/y čistá skla? Čím je čistíte?"

Pokud bychom k sobě měli být upřímní, spousta lidí se o nové brýle stará pouze v prvních týdnech od koupě. Pak pomalu přecházíme do režimu, kdy nám k vyčištění brýlí postačí rukávy, vhlčené ubrousky obsahující alkohol nebo papírové ubrousky. Spousta zákazníků si ale neuvědomuje, že takto nedbalým zacházením poškozuje antireflexní vrsvu skel.

Klíčové je to, čím brýle čistíte. Brýle nejprve opláchněte pod vlažnou tekoucí vodou. Následně kapněte běžný prací prostředek na špičku prstu a jemně otřete brýle. Nakonec brýlové čočky utřete do sucha jediným správným materiálem pro čištění brýlí - hadříkem z mikrovlákna.

Jednou za čas je také určitě užitečné navštívit oční optiku a nechat si brýle vyčistit od odborníka.

V Optice Riess nabízíme ultrazvukové čištění brýlí pro každého. Brýle se vloží do vaničky s vodou a čisticím prostředkem a po zapojení ultrazvuku, vibrace odstraní nečistoty i ze špatně dosažitelných míst brýlí.

Pamatujte, koupě kvalitních brýlí není levnou záležitostí, tudíž by byla škoda zničit si je nesprávnou péčí :).

Pokud hledáte správné čistící prostředky na brýle, náš odborný tým optiky Riess Vás velmi rád nasměruje ke koupi správného produktu.